Uçan Halı Sakinleri Projesi Hakkında

Uçan Halı Sakinleri üniversite öğrencilerini ve çocukları masalın büyülü halkası etrafında buluşmaya davet ediyor!

Uçan Halı Sakinleri, bir iletişim yöntemi ve sahne performansı olarak dramatik hikaye anlatıcılığını yaygınlaştırmak, bunu çocuk ve gençlerin sağlıklı gelişimini desteklemek için kullanmak amacıyla Seyyar Masalcılar üyeleri tarafından yazılmış, Kültür ve Turizm Bakanlığı – GENÇDES programından destek almaya hak kazanmış projedir.

Proje, “eğitim” ve “uygulama” olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada Uçan Halı Sakinleri 5 hafta boyunca masal anlatıcılığı, temel ritim, çocuklarla çalışmak ve çocuk hakları üzerine eğitim alacaklar. İkinci aşamada eğitim süresince hazırladıkları hikayeleri proje tarafından belirlenmiş kurumlarda çocuklarla paylaşacaklar.

Proje Ekim-Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul, Anadolu Yakası’nda gerçekleşecek olup eğitim ve uygulamalar hafta sonları (Cumartesi veya Pazar) günü yapılacaktır. Başvurular 15 Eylül – 30 Eylül arasında internet üzerinden alınacak, sonuçlar Ekim’in ilk haftası Uçan Halı Sakini adaylarına mail yoluyla iletilecektir.

Proje İçeriği:

1. Hafta: Tanışma, Masal Anlatıcılığına Giriş

2. Hafta: Dünyada Çocuk Olmak ve Çocuk Hakları, Çocuk ve Masal, Çocuk Psikolojisi, Sahada Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

3. Hafta: Masal/Hikaye Repertuvarını Ses Üzerinde Çalışma

4. Hafta: Masal/Hikaye Repertuvarını Beden Üzerinde Çalışma

5. Hafta: Performansta Kullanılabilecek Enstrümanlar

6, 7, 8, 9, 10, 11. Hafta: Proje Tarafından Belirlenmiş Kurumlarda Çocuklara Masal Anlatısı

12. Hafta: Kapanış ve Proje Değerlendirmesi

Haydi siz de başvurun, Uçan Halı yolcusu kalmasın! 🙂

Başvuru Formu:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchLJsknI5Oo1wVxsSBPqg3iCpWrjXHH4Ef0lxcTv8WiT-Lvw/viewform?usp=sf_link

 

Reklam